PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=37633}

Buffy: Postrach wampirów

Buffy the Vampire Slayer
6,8 26 116
ocen
6,8 10 1 26116
8,7 3
oceny krytyków
Buffy: Postrach wampirów
powrót do forum serialu Buffy: Postrach wampirów

nie lubię oglądać fantastycznych seriali, saga Zmierzch przyprawia mnie o wymioty, lecz przekonałam sie do TVD i bardzo mi sie spodobało. I mam pytanie czy jest warto obejrzeć Buffy? Bo ja raczej gustuję w serialach typu plotkara, dexter, chirurdzy i house i nie wiem czy Buffy to serial dla mnie

ocenił(a) serial na 8
kala996

Serial ma swoje lata - nie da się zaprzeczyć :) Oglądając początkowe odcinki daje to po oczach... ;p Wampiry są "brzydkie". Pierwszy sezon to nie jest mistrzostwo, ale z każdym odcinkiem wciąga :D Polecam, ja jestem już po 7x02 :D
A "Pamiętniki..." to inna bajka, którą jednak i tak kocham :)

ocenił(a) serial na 10
kala996

Buffy to niewątpliwie klasyk - serial kultowy , który stanowił wzór i inspirację dla niemalże wszystkich dzisiejszych seriali o wampirach , i innych nadprzyrodzonych rzeczach.Klimat , fabuła , a przede wszystkim postacie - dzisiaj bardzo rzadko spotyka się tak znakomicie zarysowane charaktery , tak wielką chemię między aktorami/postaciami - tak doskonałe połączenie akcji/humoru/dramatu w jednym.Wiadomo - efekty znacznie odstają od dzisiejszych standardów ale mają swój urok - niezapomniany styl.Czuć ten klimat lat 90-tych (: Jeśli spodobały ci się TVD - to Buffy ale także i Anioł Ciemności[spin off Buffy] myślę również polubisz.Naprawdę znakomite seriale - jak dla mnie do dzisiaj niedoścignione (:

użytkownik usunięty
kala996

W zupełności zgadzam się z ThuNd3R
Joss Whedon stworzył coś więcej niż infantylny serial dla młodzieży. Każdy odcinek dotyczył ogólnej błędnej mentalności ludzkości dążącej do konsumpcyjnego trybu życia. Naśmiewał się z ludzkich przywar, idealnie lecz przerysowanie oddał każdą wadę jak i zaletę postaci. Każda z ról została napisana z kilku sezonowym wyprzedzeniem. A sama idea stworzenia z drobnej blondynki(która de facto w każdym slashererze została by pierwszą ofiarą morderstwa) uczyni silną feministyczną postać. Przy tym można znaleźć smaczki komediowe: dla wielbicieli czarnego poczucia humoru. Produkcja Buffy: the vampire slayer jest z pewnością na wyższym poziomie niż dzisiejsze seriale dla młodzieży. W II oraz VI sezonie można było odczuć w miarę ciężki nastrój emitujący z odcinków.
Serial dawał do zrozumienia,że śmierć jest nieodzowną częścią życia (nawet dla nastolatków),że świat to nie utopia. ;)

ocenił(a) serial na 1
kala996

Nie warto go oglądać a lubie te wymienione seriale przez ciebie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones