Asif Kapadia

8,1
507 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Asif Kapadia

Trzeba trochę rozruszać to forum. Podawajcie swoje topy tego twórcy.

DziurawaMarysia

1. Senna 10/10 - Najlepszy film dokumentalny w historii kina.

2. Diego Maradona 9/10 - Wybitny, jednak do doskonałości trochę zabrakło. Wspaniale oddany klimat Włoch lat 80-tych. Słaba końcówka bez pomysłu.

3. Amy 8/10 - Najsłabszy z trylogii. Momentami nużący. W przeciwieństwie do dwóch pozostałych filmów, raczej tylko dla fanów Amy Winehouse. Fenomenalne zakończenie. Zjawiskowa oprawa muzyczna.

Odnośnie wszystkich trzech filmów - perfekcyjna ścieżka dźwiękowa Antonio Pinto. Znaczną część sukcesu, Kapadia zawdzięcza właśnie jemu.

Carlitos

Najlepszy? A "Człowiek z kamera filmową?" To kamień milowy w historii kina :)

DziurawaMarysia

Jeśli pytasz jaki film miał większy wpływ na kinematografię, to Człowiek z kamera filmową, zdecydowanie. Jeśli pytasz który z tych dwóch filmów jest lepszy, to Senna, zdecydowanie. Ale to tak jakby porównywać Forda T i nowego Mercedesa S. Raczej bez sensu. Nie da się pominąć 80 lat ewolucji kina.

Carlitos

W sumie się z Tobą zgadzam, dla mnie na 3 miejscu wśród dokumentów jest dzieło Wiertowa, ale głównie za zasługi. Na drugim właśnie "Senna", bo jest najlepiej zmontowanym filmem w dziejach. Jednak dla mnie najlepszym filmem dokumentalnym jest film Banksy'ego.

DziurawaMarysia

Moje trzy ulubione dokumenty to:
1. Senna
2. War Photographer
3. Buena Vista Social Club

DziurawaMarysia

1. Senna 8,5/10
2. Maradona 8/10
3. Amy 7/10

DziurawaMarysia

1 Senna - 9/10
2 Diego - 8/10
3 WOJOWNIK - 7/10
4 Amy - 7/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones