PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=969}

X-Men

7,2 173 648
ocen
7,2 10 1 173648
6,3 20
ocen krytyków
X Men
powrót do forum filmu X-Men

Jest już kilka części i trochę wypadłem z toru. Chcę się za to zabrać, zrobić jakiś maraton, ale nie wiem w jakiej kolejności oglądać, i co będzie lepsze: od daty wydania, czy chronologii w filmach. Wiem tylko, co jest w trylogii i w genezie Wolverina.
1. Jaka kolejność najlepsza?
2. W Pierwszej klasie są postacie z trylogii?
3. Czy ten Wolverine z 2013 roku będzie miał jakiś związek z X-Menami?
4. Wiadomo, o czym będzie Day of Future Past?
Z góry dzięki...

ocenił(a) film na 8
Raskall

zacznij tak : pierwsza klasa ,wolverine , a potem w kolejnosci : x-men 1 ,x-men 2 ,x-men 3
2 : tak sa to postacie takie jak : Mystique,Bestia,Logan sie pojawia ale to na sekundy doslownie
3 : raczej watpie bo to jest kolejny zwiazany glównie z Loganem
4 : na to ci nie odpowiem ale to chyba bedzie kontynuacja pierwszej klasy :) po zdjeciach gdzie bestia walczy z michaelem fassbenderem tak sadze

ocenił(a) film na 7
dawid10809

Dzięki za odpowiedź ;p

ocenił(a) film na 8
Raskall

logan w pierwszej klasie jest przez 5 sekund :)

dawid10809

Czołem! Widzę, że post ma już swoje lata. Mógłbyś na nowo wypisać kolejność oglądania? Czy może nic się nie zmieniło?

ocenił(a) film na 8
alFayed

Najpierw jest x-men pierwsza klasa ,potem origins :wolverine ,cała trylogia ,wolverine ,dofp
Z tym dofp jest trochę namieszane ,aczkolwiek wszyscy wiemy że x-meni są niekonsekwentni :)

dawid10809

Super, fenks!

dawid10809

wolverin geneza, to ta część, w której Sabretooth nie wygląda jak Sabretooth :((

ocenił(a) film na 8
alFayed

Z pewnego punktu widzenia tak ,ale nie zapominajmy że każda postać w komiksach ma różne image- jak np była wersja supermana z długimi włosami , to był też sabretooth który miał krótkie.
Aczkolwiek charakterologicznie to Liev Schreiber był bardziej zbliżony do komiksowego oryginału ;)

użytkownik usunięty
Raskall

Ja tam wolę oglądanie wg daty wydania ale jak juz chcesz isc wydarzeniami to polecam tak:
1.Pierwsza klasa
2.Geneza: Wolverine
3.X-Men
4.X-Men 2
5.X-Men: ostatni bastion
6.Wolverine
7.Przeszłość, która nadejdzie
8.Apocalypse (ktory bedzie mial premiere w maju tego roku

A Apocalupse czasami nie jest przed X men ? Oni tam są młodzi a pozatym dopiero tam Xavier traci włosy.

użytkownik usunięty
Alkard

Tak masz rację, ale PKN jest na tej zasadzie, ze obecne postacie dopiero przenoszą się w czasie do przeszlosci (bylo to troche inaczej ale bez spojlerow) a apocalypse jest kontynuacja. Ja jednak bardziej polecam ogladac wg produkcji ewentualnie geneza wolverine pierwsza.

Twórcy poszczególnych odsłon filmowych X-Men nie specjalnie przejmowali się spójnością historii. Konsekwentnie prowadzone są pierwsza trylogia X1-3 a pozostałe wprowadzają duży bałagan.
Biorąc pod uwagę swój osobisty wybór i spójność wątków polecam obejrzenie tych filmów w następującej kolejności:
X-Men 1
X-Men 2
X-Men 3
The Wolverine
X-Men First Class (prequel)
X-Men Days Of Future Past (soft reboot)
Logan

Pozostałe można sobie darować. ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones