PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=877112}
5,6 2 515
ocen
5,6 10 1 2515
4,7 6
ocen krytyków
Clerks III
powrót do forum filmu Clerks III

To dość kontrowersyjna opinia, jako że produkcja zbiera mieszane opinie, a wiele z nich jest wręcz negatywnych, ale to pierwszy obraz Smitha od dobrej dekady, z którego jestem w pełni zadowolony. W ogóle się nie spodziewałem, że wyjdzie tak dobrze, bo reżyser ostatnio nieźle słabował pod względem filmów, nad czym ubolewam, bo to jeden z moich ulubionych twórców. Świetnie, że w ogóle udało się zrealizować ten projekt, bo było wiele przeszkód po drodze. Do tego przy tej okazji znów udało się przywrócić dawną magię View Askew, niewidzianą od czasów... "Clerks 2".

Naprawdę się tu pośmiałem, ale by w pełni się na tym bawić trzeba bardzo dobrze znać to uniwersum. Reżyser zawarł tu setki easter-eggów, które czasem trudno wyłapać za pierwszym razem. Także ilość różnych cameo bądź twarzy znanych z pierwszych "Clerks" przekracza wszelkie normy. Wiadomy twórca postarał się także pod względem reżyserskim, nadając całości odpowiedni ton i nastrój. W "Jay and Silent Bob Reboot" widoczne były niedostatki w kontekście poprowadzenia konkretnych scen, gdzie czasem wychodziło to niezręcznie i wręcz karykaturalnie. Tutaj powróciło dawne wyczucie, z dużą korzyścią dla całości. Jego dialogi nie są tak błyskotliwe, jak w pierwszych dwóch częściach, ale też nie można im zbyt wiele zarzucić. Tak dobrego tekstu nie napisał co najmniej od 15 lat.

Główny duet to po prostu starzy (także starsi) i dobrze znani Dante i Randal, z kolei Jay i Cichy Bob znów prezentują się zajebiście, jak za dawnych lat (w "Reboocie" Kevin za bardzo przesadzał z ekspresją, tutaj dużo lepiej to wyważył). Znalazło się też dużo miejsca na powagę i refleksję, i połączenie tego z humorem zostało idealnie wyważone. Końcówka to jeden z najbardziej wzruszających momentów w kinie jakie widziałem. Nie jestem typem osoby, która płacze na filmach, ale tu było dość blisko. Są opinie, że Smith dzięki "Clerks 3" zniszczył serię, i mimo że się z tym nie zgadzam, to przez pewne jego decyzje mogę to zrozumieć. W ogóle nie spodziewałem się, że będę tak zachwalał jakiekolwiek jego nowe dzieło, szczególnie po tym co dostałem w "Reboocie" (o fatalnych próbach z pogranicza horroru i czarnej komedii - "Tusk i "Yoga Hosers" - nie ma nawet co pisać), ale miło egzystować ze świadomością, że tak właśnie jest.

Trudno mi pisać o "Clerks 3" bez większych emocji, jako że czekałem na niego od 15 lat. Dorastałem z tymi bohaterami, a ten film - mimo pewnych kontrowersyjnych koncepcji - godnie zamknął ich dzieje. Cała seria View Askew ma specjalne miejsce w moim sercu. I nawet słabszy "Reboot" tego nie zmieni.

robert2207

I zaybiście, może obejrzę po tej recenzji

ocenił(a) film na 7
robert2207

Gdzie oglądałeś??????

ocenił(a) film na 9
Koneser_Kielce

Szukaj, a znajdziesz.

ocenił(a) film na 7
robert2207

szukam, szukam i nic... ;) może jakaś wskazówka?

ocenił(a) film na 9
keias

Jest na cda, słabo szukałeś :)

ocenił(a) film na 7
robert2207

bo szukałem jak nie było,dzięki,już sie zabieram za to .5!

keias

Jest też na ebay'u dla piratów. Yarrr

ocenił(a) film na 6
robert2207

Ja tam jestem rozczarowany. Kocham uniwersum stworzone przez Kevina, ale od czasów Sprzedawców 2 poziom leci na łeb na szyję. Najnowsza część jest strasznie depresyjna, żarty z Eliasem o satanizmie i kryptowalutach do mnie nie trafiają, a niektórzy aktorzy wygłaszają swoje kwestie jak chałturnicy z Trudnych Spraw. Panowie grający Randalla i Eliasa, nie grali w niczym od 16 lat i zdążyło im się chyba zapomnieć na czym ten zawód polega. Jedyną osobą, która daje radę jest Brian O Halloran, dlatego tym bardziej smuci mnie co zrobiono z postacią Dantego. Jasne Sprzedawcy zawsze byli życiowi, ale udawało się im uchwycić też dobre strony życia. W tej części nie ma niczego pocieszającego. Do tego po aktorach widać posunięty wiek i zmęczenie co dodaje filmowi jeszcze bardziej przygnębiającego klimatu.

ocenił(a) film na 5
SilentJay

Ja bym dodał jeszcze coś czego nie mogę zaakceptować to gra Kevina Smitha. Od czasu Jay and Silent Bob Reboot postać Cichego Boba jest beznadziejna i przerysowana. Poza tym wątek z Becky i wizje Dante.... to nie pasowało do tego filmu. Muzyka w "wzruszających" momentach jak z jakiegoś taniego dramatu. Czekałem na ten film i bardzo się zawiodłem. Clerks 1 i 2 to dla mnie kultowe filmy które co jakiś czas powtarzam. Clerks 3 to film do zapomnienia i może lepiej by było gdyby nigdy nie powstał.

ocenił(a) film na 10
Luki_1

Coz, refleksje nad swoim zyciem bywaja ciezkie....

ocenił(a) film na 7
robert2207

FILM JEST bardzo dobry, ale Clerks ogląda się,żeby się pośmiać i dostać pozytywnego kopa widząc śmieszne rozmowy i sytuacje niemal rodem z życia oczywiście czasem celowo przesadzone.Clerks3 pomimo paru śmiesznych sekcji jest rozwalane depresyjną atmosferą śmierci. Zamiast zrobić film bardziej szalony pierwsza połowa to nadzieja,że film Randalla będzie szalony i śmieszny i parę żartów. W końcu zaczyna się realizacja filmu i dostaje się rozszerzone sceny kręcenia Clerks 1 z zgredziałymi aktorami o jakieś 25 lat starszymi. Ma to super wartosć sentymentalna i jest ciekawostką do pierwszej części,ale nie czyni filmu śmieszniejszym ani bardziej senssownym

ocenił(a) film na 10
robert2207

Slabszy "reboot"??? Dla mnie dwojka jest lepsza od jedynki, na pewno wiecej sie na niej smialem.

ocenił(a) film na 1
robert2207

Właśnie jestem po seanie, nie marnujcie swojego czasu na oglądanie tego gniota... Fabuła, gra aktorska, "żarty" są na absolutnie najniższym poziomie, a widziałem w życiu sporo złych produkcji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones